Mata do ćwiczeń

Moda na indywidualne treningi ma się dobrze. To pozytywny trend, widoczny nie tylko wśród dorosłych, ale także coraz młodszych osób. Niezależnie od tego, czy ćwiczenia wykonywane są w domu, na hali czy w siłowni, warto mieć odpowiednią matę, która odizoluje od zimnego podłoża.

Do czego potrzebna jest mata treningowa?

Izolacja od podłogi to nie jedyne jej zadanie. Wykonana z elastycznej antypoślizgowej pianki mata chroni przed stłuczeniami, otarciami, przed zabrudzeniami i poślizgnięciami. W zależności od uprawianej dyscypliny, powinna być dobrana odpowiednia jej grubość – grubsza mata przy wykonywaniu ćwiczeń dynamicznych czy akrobacyjnych stanowi amortyzator dla stawów i kręgosłupa.

mata treningowa

Jaka powinna być dobra mata?

Dobra mata treningowa powinna mieć odpowiedni rozmiar – nie może być za duża ani za mała. Drugim kryterium jest grubość – do uprawiania jogi dobre są cienkie maty, do pilates lepsze będą nieco grubsze. Kolejną istotną cechą jest elastyczność gwarantująca łatwe rolowanie i przenoszenie maty. Niemniej ważne będą antybakteryjne, antyalergiczne właściwości oraz dobra absorpcja potu. Łatwe utrzymanie w czystości oraz trwałość maty to cechy, na które także zwrócą uwagę potencjalni użytkownicy.


Komentowanie wyłączone.