Obciążniki na kostki – dobry czy zły wybór?

Jeśli obciążniki kostek zastosujemy we właściwy sposób, są dla nas niezwykle korzystne. Jeśli rozumiesz, jak z nich korzystać, jakie ćwiczenia są bezpieczne, kiedy przestać ćwiczyć, masz wówczas pewność, że korzystasz z nich w odpowiedni sposób. Jeśli jednak obciążniki kostek zostaną użyte niewłaściwie, będą niekorzystne dla treningu. Upewnij się, że nie masz żadnych obrażeń kostki lub kolana. W rezultacie może to pogorszyć stan.

Czy warto urozmaicić swój trening obciążnikami?

Jeśli nie jesteś tego pewien, skonsultuj się z lekarzem. Ponadto, jeśli nie masz pewności, jakie ćwiczenia wykonać i jak odpowiednio wykorzystać ciężarki na kostki, skonsultuj się z osobistym trenerem, który wspomoże cię odpowiednią wiedzą.

ciężarki

Jakie korzyści zapewniają obciążniki?

Zaletami obciążników na kostki jest to, że jest to przystępny sposób na zwiększenie obciążenia ćwiczeń, w których unosimy nasze kończyny. Ponieważ obciążniki kostek są bezpiecznie przymocowane do kostek, eliminuje to niezdarność związaną z próbą trzymania hantli lub innego standardowego sprzętu do ćwiczeń kończynami dolnymi. Mogą być również wykorzystywane do utrudniania ćwiczeń cardio ze względu na dodatkową wagę, którą obciążymy nasze nogi w trakcie biegania.

Po zakupy zapraszam na https://www.fightershop.com.pl/c240-obciazniki


Komentowanie wyłączone.